FB

5 tipů, jak pečovat o jizvy

Úvodem

Máte po operaci a všechno dobře dopadlo. Výborná zpráva! Teď je na řadě hojení. Jak pečovat o jizvu, aby se zhojila co nejlépe? Sepsali jsme pro vás několik tipů, jak se o jizvu starat, aby byla co nejméně nápadná.

Content 5 tipu jak pecovat o jizvy

Promašťování je základ
Při péči o jizvu je základem promašťování. Můžete použít speciální přípravek, ale vystačíte si i s obyčejným nesoleným vepřovým sádlem, měsíčkovou mastí, kokosovým olejem nebo bambuckým máslem. Důležité je, abyste pravidelným promazáváním udržovali kůži jizvy stále vláčnou a jemnou. Můžete také vyzkoušet speciální náplasti, které pomáhají s hojením jizev a částečně brání jejich roztahování. Nikdy ale nepřejíždějte po jizvě ze strany na stranu. Tím můžete čerstvě srostlou tkáň znovu poškodit.

Tlaková masáž pomáhá
Velmi účinná technika na změknutí a splynutí jizev je tlaková masáž. Zahájit se může 1-2 týdny po vytažení stehů. Bříškem prstu tlačte na jizvu takovou silou, aby se nehtové lůžko tlačícího prstu odkrvilo. Tento tlak udržujte po dobu 30 sekund. Postupně provádějte masáž po celé délce jizvy, minimálně 5x denně po dobu 10 minut. Tlaková masáž bývá zpočátku nepříjemná, ale výsledky se dostaví za 2-3 měsíce a stojí za to.

Chraňte svou jizvu
Čerstvá jizva je velmi citlivá a náchylná k poškození.  Proto je třeba ji nejméně jeden rok chránit před extrémními teplotními výkyvy. Pokud chcete zabránit jizvě zpigmentovat, je důležité ji 6 -12 měsíců nevystavovat přímému slunečnímu záření, případně použít krémy s vysokým ochranným faktorem. Nezapomeňte také zabránit mechanickému poškození jizvy, které může způsobit i příliš těsné oblečení.

O jizvu je třeba pečovat minimálně 6 -12 měsíců. Jestli ani přes veškerou snahu nevypadá, tak jak jste si představovali, nevěšte hlavu. Objednejte se k nám na tel. 583 433 450 na konzultaci. Naše lasery si s ní už poradí.