FB

Jak dostat korálek z nosu dítěte?

Úvodem

Stačí chvilka nepozornosti a v nosních dírkách dítěte se ocitnou předměty, které tam rozhodně nepatří. Ať už se v dětském nosíku nachází kuličky, oříšky nebo mince, je třeba dostat je ven co nejdříve, aby se předešlo komplikacím. Pokud předmět v nose vidíte, můžete ho zkusit vytáhnout doma. Poradíme vám, jak na to.

Content jak dostat koralek z nosu ditete

ORL ambulance »

Smrkejte jako o život
První pomoc může být silné smrkání. To lze ale použít, jen když dítě nemá rýmu. Nejdříve dítěti předkloňte hlavu, volnou nosní dírku uspěte prstem a nechte děcko silně smrknout. S trochou štěstí tak situaci vyřešíte.

Když neumíte smrkat, odsávejte
Pokud se malér stal drobkovi, který ještě neumí smrkat, zkuste použít klasickou nosní odsávačku na hleny. Ideálně tu, která jde připevnit k vysavači. Dejte ale pozor. Při příliš intenzivním odsávání může začít dítě krvácet.

Foukněte mu do pusy
S metodou „mateřský polibek“ přišla pediatrička Lisa Lewis. Její úspěšnost je více než 50 %. Dospělý zacpe dítěti volnou nosní dírku a poté mu prudce vydechne do úst. V případě úspěchu předmět vyletí ven. Tato metoda je ideální volbou, protože při ní nehrozí žádné komplikace.

V případě, že výše uvedené metody nezabraly, nebo na ně nemáte odvahu, nezoufejte. Objednejte se k nám na ORL na tel. 585 506 332 a my si s tím poradíme za Vás.