FB

Jak na zarůstání nehtů?

Úvodem

Velkou část dospělých a až čtvrtinu dětí trápí problémy se zarůstajícími nehty. Toto velmi bolestivé onemocnění způsobuje jak genetika, tak i špatná péče. Co dělat, abyste se zarůstání nehtů pokud možno vyhnuli?

Content jak na zarustani nehtu

Chirurgická ambulance v Mohelnici »

Prevence je základ
Starat se o zdraví svých nehtů můžete každý den už volbou správné obuvi. Noste boty ve správné velikosti s širokou kulatou špičkou a riziko zarůstání nehtů bude menší. Nezapomeňte věnovat čas také správné péči. Ideální je každé tři týdny navštívit pedikéra, který se o vše profesionálně postará. Pokud k pedikérovi nechcete, pořiďte si pořádnou výbavu na domácí stříhání nehtů. Budete potřebovat pedikérské kleštičky, nůžky a sérum na změkčení nehtů.

Pomůže sůl i bandáž
Pokud nehet začíná zarůstat, ale infekce nepropukla (rána není zarudlá a nevytéká z ní hnis), zkuste jej každý denně kolikrát ponořit alespoň na 15 min do slané lázně. Po skončení koupele nezapomeňte prst důkladně osušit. Pomůže také potření prstu dezinfekční mastičkou, která sníží možnost, že se nehet zanítí. Pro menší bolestivost obvažte postižený prst bandáží. Poskytnete mu tak zpevnění a ochranu.

Trhání nehtu nemusí být řešení
Co lékař, to jiné řešení zarostlého nehtu. Trhání nehtu, už ale není to jediné, co se dá se zarůstajícím nehtem dělat.  V některých případech postiženým prstům pomáhá plastická operace. Za místního umrtvení se pomocí laseru upraví nehtová lůžka, aby měly nehty dostatek prostoru a nezarůstaly.

Někdy ale není zbytí a musí se zarostlý nehet chirurgicky odstranit. Stejně jako u jakéhokoliv jiného chirurgického zákroku je třeba si pečlivě vybrat, v jakém zařízení zákrok postoupíte. Na chirurgii v Mohelnici na Vás čeká profesionální tým lékařů a sester a nejmodernější vybavení. Objednávejte se na 583 433 450.