FB

Léčbu křečových žil neodkládejte!

Úvodem

Křečové žíly nejsou jen vada na kráse. Jejich zanedbání může způsobit mnohem závažnější onemocnění, například bércové vředy.

Content 01 lecbu krecovych zil neodkladejte

Křečové žíly nejsou jen vada na kráse. Jejich zanedbání může způsobit mnohem závažnější onemocnění, například bércové vředy. Čím dříve je budete řešit, tím větší je pravděpodobnost, že nebudete muset na operaci. Objednejte se proto k lékaři včas!

Jak křečové žíly vznikají

Křečové žíly neboli varixy patří mezi civilizační choroby. Řada lidí je sice dostane do vínku genetickou dispozicí, ale způsobit si je můžeme i životním stylem. Dlouhé stání, sedavé zaměstnání, přehazování nohy přes nohu, vysoké podpatky, nedostatek pohybu, kouření a obezita – tím vším si zaděláváme na potíže s žílami. Žilní nedostatečnost se může objevit taky v těhotenství vlivem hormonálních změn. Ať už se u vás křečové žíly projeví z jakéhokoli důvodu, princip je vždycky stejný. Jakmile není vazivo žilní stěny ve formě, chybí jí potřebná pevnost. Snadno se pak vyboulí nebo zvlní a vystupuje na povrch.


Dlouhé sezení, podpatky a pozice s nohou přes nohu – časté důvody vzniku křečových žil.

Příznaky vám napoví

Míváte v práci pocit těžkých nohou? Jsou vaše žíly více viditelné nebo místy vystouplé? Objevily se vám na kůži tzv. metličky (mikrovarixy)? Trápí vás křeče, bolestivá lýtka nebo dokonce oteklé kotníky? Jestli jste na některou z otázek odpověděli kladně, zpozorněte. Pokud se navíc křečové žíly vyskytují ve vaší rodinné anamnéze, neotálejte a objednejte se k lékaři. Třeba do naší chirurgické ambulance v Zábřehu nebo v Mohelnici.

Čím dříve přijdete, tím lépe

V počátečních fázích se problémy s křečovými žilami dají zmírnit neinvazivně. Lékař vám doporučí vitamíny na posílení krevního oběhu nebo kompresní punčochy a speciální gely. Jakmile pacient trpí těžkými otoky, záněty nebo žilními trombózami, přichází na řadu operace. Jde o běžný zákrok, kterého se nemusíte bát. Nejdůležitější je léčbu varixů neodkládat. Zanedbání křečových žil vám může způsobit mnohem závažnější onemocnění, například bércové vředy.

Víte, že mezi křečové žíly patří také hemoroidy? Od těch vám bezbolestně a diskrétně ulevíme v našich proktologických ambulancích. Stačí se objednat!