FB

Od září léčíme chronické rány

Úvodem

Hojení pooperačních a chronických ran bývá běh na dlouhou trať. Abyste za jejich ošetřením nemuseli daleko, otevíráme v Mohelnici novou ambulanci.

Content hojeni uvodni 600x350

Vlhkost pomáhá

U každé rány se tělo samo snaží nastartovat proces hojení. Slouží k tomu tekutina, kterou poškozené místo vylučuje. V ní obsažené výživné látky a růstové faktory pomáhají obnovit tkáň. Určitá vlhkost je tedy během hojení prospěšná. A právě to je klíč k úspěchu metody vlhkého hojení. Speciální obvazový materiál napuštěný léčivými mastmi nebo gely vytváří v ráně takové prostředí, které podporuje přirozené zacelení.

Převazy nebolí

Řezné rány, popáleniny, proleženiny, diabetická noha nebo bércové vředy vyžadují převaz. Ten nebyl u klasických gáz a obinadel zrovna příjemný. Obvaz se lepil k ráně, proto bylo jeho odstranění bolestivé. Při stržení gázy navíc docházelo k dalšímu poškození rány, a tím se prodlužovala doba hojení. Vlhčený materiál vyřešil obojí. Je nepřilnavý a hojení naopak urychluje. Převazů v naší mohelnické ambulanci se tedy nemusíte bát. Výměnu obvazu navíc není nutné provádět tak často, jako tomu bylo dřív.

S vlhčeným materiálem převazy nebolí.

Nová ambulance na staré adrese

Trápí vás rány, které se nechtějí zahojit? Objednejte se do naší nové ambulance. Najdete ji na stejné adrese jako Chirurgickou ambulanci v Mohelnici. Od září tu pro vás budeme každý čtvrtek mezi 14:30 a 18:30 hod.  Kromě metody vlhkého hojení vám pomůžeme zakrýt stopy po téměř zhojených ranách – tzv. transplantací kožního štěpu. K dispozici budeme mít i moderní systém V. A. C., který umí povzbudit hojení prostřednictvím podtlaku.  

Rány se dnes dají léčit mnohem rychleji, účinněji a zároveň šetrněji. Přesvědčte se o tom v nové ambulanci a staňte se našimi prvními spokojenými pacienty!