FB

Řitní trhliny – když velká strana bolí

Úvodem

Nenechte si komplikovat život řitními trhlinami a vyzkoušejte unikátní léčbu v naší proktologické ambulanci.

Content 01 ritni trhliny kdyz velka strana boli

Příznaky nepřehlédnete

Řitní trhlina neboli anální fisura o sobě dává vědět hned několika nepříjemnými způsoby. Její akutní forma se projevuje velkou bolestivostí, pálením a krvácením po stolici. Zbavit se jí trvá zhruba měsíc. Jakmile se hojení protáhne na delší dobu, stává se řitní trhlina chronickým problémem. Bolesti jsou sice mírnější, ale dostavují se potíže s vyprazdňováním, které stále doprovází mírné krvácení a svědění. Na rozdíl od akutní fisury, která se dá léčit bez nutnosti operace, si chronická řitní trhlina žádá drobný chirurgický zákrok.


Víme, jak pacientům ulevit od bolestivých řitních trhlin.

Proč trhliny vznikají

Běžně je na vině zácpa. Velký objem tuhé stolice může při průchodu análním kanálem poškodit sliznici. K mechanickému poranění dochází také při zavádění teploměru nebo v důsledku infekce během některých onemocnění (Crohnova choroba, zánět střev, HIV, TBC nebo syfilida). Řitní trhliny trápí častěji ženy v mladém a středním věku. Nejen jim se vyplatí předcházet zácpě dostatečným pitným režimem a stravou bohatou na vlákninu.

Účinná léčba v nové ambulanci

Akutní řitní trhliny léčíme v naší proktologické ambulanci speciální mastí Nifedipine. Tu vám jako jedni z mála v republice namíchají v lékárně Nemocnice Šumperk. Mast obsahuje lokální anestetikum, takže pacientům uleví od úporné bolesti. Její vápníkový blokátor pomáhá ulevit svěrači, který se pak lépe prokrvuje a hojí. Nifedipine vám kromě Zábřehu a Šumperku předepíšeme i v nově otevřené mohelnické ambulanci. Naši odborníci vám každé liché pondělí od 15:30 do 19:30 hod. nabídnou účinné řešení pro léčbu potíží souvisejících s konečníkem.

Diskrétnost a lidský přístup jsou u nás samozřejmostí. Z návštěvy proktologie tedy nemusíte mít strach. Neodkládejte ji a objednejte se ještě dnes!