FB

Sezení s nohou přes nohu

Úvodem

Sezením nohou přes nohu ohrožujeme svoje záda, klouby, srdce i žíly a následky mohou být až tragické. Nevěříte?

Content sezeni s nohou pres nohu

Ortopedická a chirurgická ambulance »

Špatný posed vás může dovézt až na operační sál
Při sezení s nohou přes nohu se páteř klopí k jedné straně, až nakonec dojde k jejímu vybočení. To ovlivňuje celou statiku zad, a nakonec může vést až ke skolióze, problémům s bederní páteří a výhřezu plotýnek. Může se tak stát, že kvůli zdánlivé maličkosti nakonec člověk skončí na operačním stole, v invalidním důchodu a po zbytek života jej trápí neřešitelné bolesti zad.

Sedací zlozvyk přetěžuje klouby
Díky nevyváženému sedu s nohou přes nohu se kyčelní kloub dostává do špatné polohy a je přetěžován. To vede ke vzniku bolestí kyčle, kříže, a dokonce i kolene. Pokud se svého zlozvyku nezbavíte, může s postupem věku dojít k dalším potížím jako je natažení vazu v koleni nebo dokonce prasknutí menisku při nějaké běžné činnosti.

Chraňte se před infarktem
Když delší dobu sedíte s překříženýma nohama, zabraňujete přirozenému proudění krve. Tím si zvyšujete krevní tlak a zároveň přetěžujete srdce. Po pár letech se máte zvýšenou pravděpodobnost mrtvice a následně i infarktu myokardu.

Braňte se křečovým žilám
Kvůli špatnému proudění krve při překřížení nohou, nedostatku pohybu a statickému zatížení dolních končetin vznikají křečové žíly. Pokud se zlozvyku nezbavíte, může docházet také k zánětům žil a zvýšenému riziku trombózy.


Pokud už za sebou nějaký ten pátek sezení s překříženým nohama máte a některý z výše uvedených problémů už Vás trápí, nepodceňte je.  Objednejte se k nám na ortopedickou ambulanci, ať zachráníme, co se dá. Najdete nás na čísle 584 412 555.