FB

Zdravotní sestrou jako životní poslání

Úvodem

Andrea Šoltésová má jako specializovaná sestra v MAPO ORL bohaté zkušenosti. Proč si zvolila práci právě v MAPO Ambulance? To se dočtete v našem článku.

Content andrea soltesova

1. Paní Šoltésová, jaká je Vaše náplň práce v MAPO ORL?
Každý den se v naší ambulanci střídají pacienti s chorobami hlavy a krku. Práce v takové ambulanci je rozmanitá a obsahuje velké rozpětí vyšetření a výkonů. Mojí náplní práce je asistence paní doktorce u základního ORL vyšetření. Dále provádím samostatně vyšetření sluchu audiometrem a tympanometrem, u malých dětí vyšetření otoakustickými emisemi.

2. Doktorka Chrapková je mezi pacienty velmi oblíbená. Jaké to je pracovat po boku takové lékařky?
S paní doktorkou spolupracujeme již 14 let. A to hovoří za vše….

3. V čem vidíte výhody práce v MAPO Ambulance?
Jsem ráda, že firma MAPO nám do ambulance poskytla to nejlepší vybavení, které je momentálně na trhu. Je příjemné, slyšet od pacientů, že odcházejí spokojení a hlavně plně informovaní o své nemoci.

4. Vývoj ve zdravotnictví je obrovský. Jaké nejnovější přístroje pro svoji práci využíváte?
Naše ambulance je vybavena nejmodernější technikou. Základní vyšetření provádíme na jedné z nejnovějších vyšetřovacích jednotek, která je vybavena světelným zdrojem pro optiky jak do nosu, tak do dolních cest dýchacích, dále mikroskopem k podrobnému vyšetření ušního bubínku. Nejčastějším vyšetřením je vyšetření sluchu, kdy pacient sedí ve zvukově izolované komoře, a já mu audiometricky (spouštěním tónů různé frekvence) měřím sluch. K mé práci patří i vyšetření poddajnosti bubínku tympanometrem a u velmi malých dětí vyšetření otoakustickými emisemi.

5. Práce zdravotní sestry je velmi náročná. Jak se vyrovnáváte se stresem?
Asi jako všichni ostatní pracovníci ve zdravotnictví. Být nad věcí, po práci si užít čas s rodinou a těšit se na každý nový den.